FGH60N60SMD
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Описание FGH60N60SMD
IGBT 600V 60A TO-247
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
IGBT Type Field Stop
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.5V @ 15V, 60A
Current - Collector (Ic) (Max) 120A
Power - Max 600W