Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| IRFL024NTRPBF (INFINEON) | 1 | 28.52 руб. | |
Параметр |
Значение |
|---|---|
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 18.3nC @ 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C | 2.8A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 55V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 75 mOhm @ 2.8A, 10V |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide |
| Серия | HEXFET® |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 400pF @ 25V |
| Power - Max | 1W |
| Тип монтажа | Поверхностный |
| Корпус (размер) | TO-261-4, TO-261AA |
| Корпус | SOT-223 |
Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| 1N4007 | 219840 | 1.82 руб. (от 100 шт. 0.91 руб.) | |
| IRFR9024NTRPBF (INFINEON) | 12800 | 21.08 руб. | |
| SK16 | 16800 | 1.67 руб. | |
| TECAP 22/16V B 20 (TCSCS1C226MBAR) (SAMSUNG) | 438 | 12.72 руб. | |