Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| IRF7416PBF | 384 | 48.84 руб. | |
Параметр |
Значение |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Серия | HEXFET® |
| FET Type | MOSFET P-Channel, Metal Oxide |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 20 mOhm @ 5.6A, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C | 10A |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 92nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1700pF @ 25V |
| Power - Max | 2.5W |
| Тип монтажа | Поверхностный |
| Корпус (размер) | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Корпус | 8-SO |
Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| ATTINY13A-SSU (MICRO CHIP) | 1680 | 198.37 руб. | |
| BZX55C2V4 (DC COMPONENTS) | 19776 | 1.52 руб. (от 100 шт. 0.76 руб.) | |
| IRLML2402TRPBF (INFINEON) | 14400 | 16.12 руб. | |
| TPS54331DR (TEXAS INSTRUMENTS) | 880 | 29.76 руб. | |