Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| BD139-16 (SHENZHEN LUGUANG ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LTD) | 1146 | 35.87 руб. | |
Параметр |
Значение |
|---|---|
| Корпус | SOT-32-3 |
| Корпус (размер) | TO-225AA, TO-126-3 |
| Тип монтажа | Выводной |
| Power - Max | 1.25W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 150mA, 2V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 50mA, 500mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1.5A |
| Transistor Type | NPN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| 2N5401 (DIOTEC) | 7244 | 6.95 руб. | |
| 2N5551 | 13600 | 1.28 руб. | |
| 2SA1837+2SC4793 (TOSHIBA) | 800 | 297.56 руб. | |