Параметр |
Значение |
|---|---|
| Корпус | LSTM |
| Корпус (размер) | TO-92-3 (Long Body), TO-226 |
| Тип монтажа | Выводной |
| Frequency - Transition | 50MHz |
| Power - Max | 900mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 20mA, 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 1mA, 10mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Transistor Type | NPN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| КТ940А (БРЯНСК) | 9996 | 38.16 руб. | |