Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| 2N5415 | 16 | 133.20 руб. | |
Параметр |
Значение |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Transistor Type | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 200V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2.5V @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 50mA, 10V |
| Power - Max | 1W |
| Frequency - Transition | 15MHz |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | TO-205AD, TO-39-3 Metal Can |
| Корпус | TO-39 |
Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| 2N5401 (DIOTEC) | 7244 | 6.95 руб. | |
| 2N5551 | 13600 | 1.28 руб. | |
| B32529C3104J (TDK EPCOS) | 61600 | 7.44 руб. | |
| MJE15032 (ON SEMICONDUCTOR) | 8 | 234.24 руб. | |