SUD50N04-8M8P-4GE3
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Описание SUD50N04-8M8P-4GE3
MOSFET N-CH 40V 50A TO-252
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Logic Level Gate
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.8 mOhm @ 20A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 50A
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 56nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 2400pF @ 20V
Power - Max 48.1W