SUD19P06-60
P-channel 60-v (d-s) mosfet
Наименование
Кол-во
Цена
SUD19P06-60 (VISHAY) 1 364.27
Параметр
Значение
FET Feature Logic Level Gate
FET Type MOSFET P-Channel, Metal Oxide
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Rds On (Max) @ Id, Vgs 60 mOhm @ 10A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 18.3A
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 40nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1710pF @ 25V
Power - Max 2.3W