STW20NM60
Версия для печати N-Канальный 600V 20A 192W 0,25R
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия MDmesh™
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 290 mOhm @ 10A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 20A
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 54nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1500pF @ 25V
Power - Max 192W