STP17NF25
Версия для печати N-channel 250v - 0.14? - 17a - to-220 low gate charge stripfet™ ii power mosfet
Цена
Серия STripFET™
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 165 mOhm @ 8.5A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 250V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 17A
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 29.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1000pF @ 25V
Power - Max 90W
Тип монтажа Выводной
Корпус (размер) TO-220-3
Корпус TO-220AB
STP17NF25
MOSFET
N-channel 250V - 0.14? - 17A - TO-220 low gate charge STripFET™ Power MOSFET