STP12NM50FP
Версия для печати N-channel 550v @ tjmax - 0.30? - 12a to-220fp mdmesh™ power mosfet
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия MDmesh™
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 350 mOhm @ 6A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 500V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 12A
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 50µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 39nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1000pF @ 25V
Power - Max 35W
Тип монтажа Выводной
Корпус (размер) TO-220-3 Full Pack
Корпус TO-220FP
С этим товаром покупают:
Наименование
Кол-во
Цена
STP12NM50FP
MOSFET