STD35NF06L
N-channel 60v - 0.014? - 35a - dpak stripfet™ ii power mosfet
Наименование
Кол-во
Цена
STD35NF06L (UMW) 880 29.76
Параметр
Значение
Серия STripFET™
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Logic Level Gate
Rds On (Max) @ Id, Vgs 17 mOhm @ 17.5A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 35A
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 33nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1700pF @ 25V
Power - Max 80W