STD16NF06T4
Цена
STD16NF06T4 (ST MICROELECTRONICS) 2000 39.67
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 70 mOhm @ 8A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 16A
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 14.1nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 400pF @ 15V
Power - Max 40W