STD12NF06LT4
Версия для печати
Цена
Серия STripFET™
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Logic Level Gate
Rds On (Max) @ Id, Vgs 100 mOhm @ 6A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 12A
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 10nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 350pF @ 25V
Power - Max 30W