STD10NM60N
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Rds On (Max) @ Id, Vgs 550 mOhm @ 4A, 10V
FET Feature Standard
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
Серия MDmesh™
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Drain to Source Voltage (Vdss) 600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 10A
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 19nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 540pF @ 50V
Power - Max 70W