SPD30P06P
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Описание SPD30P06P
MOSFET P-CH 60V 30A DPAK
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия SIPMOS®
FET Type MOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 75 mOhm @ 21.5A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 30A
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1.7mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 48nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1535pF @ 25V
Power - Max 125W