RFP50N05L
Версия для печати Транзистор N-MOS 50В 58A TO220
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Logic Level Gate
Rds On (Max) @ Id, Vgs 22 mOhm @ 50A, 5V
Drain to Source Voltage (Vdss) 50V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 50A
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 140nC @ 10V
Power - Max 110W