IXFK34N80
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Серия HiPerFET™
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 240 mOhm @ 500mA, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 800V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 34A
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 8mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 270nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 7500pF @ 25V
Power - Max 560W