IRLML0100TRPBF
Наименование
Кол-во
Цена
IRLML0100TRPBF (TRR) 20000 6.20
Параметр
Значение
Gate Charge (Qg) @ Vgs 2.5nC @ 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 25µA
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 1.6A
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 220 mOhm @ 1.6A, 10V
FET Feature Logic Level Gate
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
Серия HEXFET®
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 290pF @ 25V
Power - Max 1.3W