2SB1188T100R
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Transistor Type PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 2A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 32V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 800mV @ 200mA, 2A
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 180 @ 500mA, 3V
Power - Max 2W
Frequency - Transition 100MHz