Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| NDS331N | 50 | 16.25 руб. | |
Параметр |
Значение |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 160 mOhm @ 1.5A, 4.5V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C | 1.3A |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 5nC @ 4.5V |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 162pF @ 10V |
| Power - Max | 460mW |
| Тип монтажа | Поверхностный |
| Корпус (размер) | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Корпус | 3-SSOT |
| Product Change Notification | Mold Compound Change 07/Dec/2007 Mold Compound Change 08/April/2008 |
Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| CC0603JRX7R9BB103 (YAGEO) | 2240 | 22.51 руб. | |
| PBD2-16 (PBD2-2X8) 2.00 MM | 3347 | 16.67 руб. | |
| RC0402JR-07680RL (YAGEO) | 19200 | 1.24 руб. | |
| RC0805FR-078K2L (YAGEO) | 1120 | 4.96 руб. | |
|
NDS331N MOSFET N-Channel Logic Level Enhancement Mode Field Effect Transistor
Производитель:
|
||