MJ15004G
Версия для печати Транзистор PNP 140V, 20A, 250W
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Transistor Type PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 20A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 140V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 1V @ 500mA, 5A
Current - Collector Cutoff (Max) 250µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 25 @ 5A, 2V
Power - Max 250W
Frequency - Transition 2MHz