IRLML0100TR
Версия для печати
Цена
FET Feature Logic Level Gate
Rds On (Max) @ Id, Vgs 220 mOhm @ 1.6A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 1.6A
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 25µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 2.5nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 290pF @ 25V
Power - Max 1.3W