IRLML0060TRPBF
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Gate Charge (Qg) @ Vgs 2.5nC @ 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 25µA
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 2.7A
Drain to Source Voltage (Vdss) 60V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 92 mOhm @ 2.7A, 10V
FET Feature Logic Level Gate
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
Серия HEXFET®
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 290pF @ 25V
Power - Max 1.25W