IRLML0040
Наименование
Кол-во
Цена
IRLML0040 (HOTTECH) 6720 6.32
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия HEXFET®
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Logic Level Gate
Rds On (Max) @ Id, Vgs 56 mOhm @ 3.6A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 3.6A
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 25µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 3.9nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 266pF @ 25V
Power - Max 1.3W