IRL2505PBF
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 104A
Drain to Source Voltage (Vdss) 55V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8 mOhm @ 54A, 10V
FET Feature Logic Level Gate
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
Серия HEXFET®
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Gate Charge (Qg) @ Vgs 130nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 5000pF @ 25V
Power - Max 200W