IRG4PC40U
Версия для печати Транзистор IGBT модуль единичный 600V, 40A, 160W (UltraFast)
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 20A
Current - Collector (Ic) (Max) 40A
Power - Max 160W