IRFP9140NPBF
Версия для печати Полевой транзистор P-Ch 100V 23A 140W 0,117R TO247A
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия HEXFET®
FET Type MOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 117 mOhm @ 13A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 23A
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 97nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1300pF @ 25V
Power - Max 140W