IRFP250N
Версия для печати Транзистор полевой
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 75 mOhm @ 18A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 30A
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 123nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 2159pF @ 25V
Power - Max 214W