IRFP140N
Версия для печати Транзистор полевой N-MOS 100V, 27A, 94W
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 52 mOhm @ 16A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 33A
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 94nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1400pF @ 25V
Power - Max 140W