Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| IRF740PBF | 3780 | 59.53 руб. | |
Параметр |
Значение |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide |
| FET Feature | Standard |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 550 mOhm @ 6A, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 400V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C | 10A |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 63nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1400pF @ 25V |
| Power - Max | 125W |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | TO-220-3 |
| Корпус | TO-220AB |
Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| 3852A-282-103AL (BOURNS) | 23 | 2 355.70 руб. | |
| 4N35 (EVERLLIGHT) | 4720 | 26.04 руб. | |
|
IRF740PBF MOSFET HEXFET® Power MOSFET
Производитель:
|
||