|---|---|
| Тип монтажа | Шасси |
| Triac Type | Standard |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Конфигурация | Single |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 80mA |
| Voltage - Off State | 800V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 50mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 400A, 420A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 40A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3V |
| Корпус | RD91 |
| Корпус (размер) | RD91-3 (Insulated) |
Наименование |
Кол-во
Цена
|---|---|---|---|
BTA40 Симистор (TRIAC) 40A TRIACS Также в этом файле: BTA40-800B