6538S-1-502
Наименование
Кол-во
Цена
6538S-1-502 (BOURNS) 14 8 182.94
Описание 6538S-1-502
POT 5.00K OHM 22MM PRECISION
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия 6538
Сопротивление (Ом) 5K
Мощность (Ватт) 1W
Допустимые отклонения емкости ±10%
Tolerance ±10%
Температурный коэфициент ±500ppm/°C
Number of Turns Single
Rotation Continuous
Adjustment Type Top Adjustment
Termination Style Solder Turret
Actuator Length 12.70mm
Actuator Type Round Shaft
Actuator Diameter 3.17mm
Корпус (размер) Round - 0.875" Dia x 0.475" H (22.23mm x 12.07mm)