3224J-1-153E
Цена
3224J-1-153E (BOURNS) 568 260.37
Описание 3224J-1-153E
TRIMMER 15K OHM 0.25W SMD
Product Change Notification Material Change March 2011
Серия Trimpot® 3224 - Sealed
Сопротивление (Ом) 15K
Мощность (Ватт) 0.25W, 1/4W
Допустимые отклонения емкости ±10%
Tolerance ±10%
Температурный коэфициент ±100ppm/°C
Number of Turns 12
Adjustment Type Side Adjustment
Resistive Material Cermet
Тип монтажа Поверхностный
Termination Style J Lead
Корпус (размер) Square - 0.190" L x 0.180" W x 0.139" H (4.80mm x 4.60mm x 3.69mm)