HGTG20N60A4D
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 20A
Current - Collector (Ic) (Max) 70A
Power - Max 290W
Тип входа Standard
Тип монтажа Выводной
Корпус (размер) TO-247-3
Корпус TO-247
Product Change Notification Lead Frame Change 20/Dec/2007
HGTG20N60A4D
600V, SMPS series N-Channel IGBT with Anti-Parallel Hyperfast Diode