STW14NK50Z
Версия для печати Транзистор N-Канальный+Zener-Diod 500V, 14A, 150W, 0,38R
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия SuperMESH™
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 380 mOhm @ 6A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 500V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 14A
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 100µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 92nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 2000pF @ 25V
Power - Max 150W