SPW20N60C3
Версия для печати Полевой транзистор 20A, 600В, 190мОм
Наименование
Кол-во
Цена
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия CoolMOS™
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 190 mOhm @ 13.1A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 650V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 20.7A
Vgs(th) (Max) @ Id 3.9V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 114nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 2400pF @ 25V
Power - Max 208W