IRLML0040TRPBF
Версия для печати
Цена
Параметр
Значение
Gate Charge (Qg) @ Vgs 3.9nC @ 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 25µA
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 3.6A
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 56 mOhm @ 3.6A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 266pF @ 25V
Power - Max 1.3W