Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| IRFPG50PBF (VISHAY) | 344 | 334.76 руб. | |
Параметр |
Значение |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide |
| FET Feature | Standard |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2 Ohm @ 3.6A, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 1000V (1kV) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C | 6.1A |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 190nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2800pF @ 25V |
| Power - Max | 190W |
| Тип монтажа | Выводной |
| Корпус (размер) | TO-247-3 |
| Корпус | TO-247-3 |
Наименование |
Кол-во
|
Цена
|
|
|---|---|---|---|
| 1N5337BG | 80 | 44.40 руб. | |
| ATMEGA8-16PU (MICRO CHIP) | 168 | 334.76 руб. | |
| RX27-1 10 КОМ 10W 5% / SQP10 | 7 | 9.89 руб. | |
|
IRFPG50PBF MOSFET HEXFET® Power MOSFET
Производитель:
|
||