IRFP250NPBF
Полевой транзистор N-Канальный 200V 30A 214W 0,075R
Наименование
Кол-во
Цена
IRFP250NPBF (INFINEON) 2720 111.59
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия HEXFET®
FET Type MOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET Feature Standard
Rds On (Max) @ Id, Vgs 75 mOhm @ 18A, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss) 200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C 30A
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs 123nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 2159pF @ 25V
Power - Max 214W