BTB12-600CWRG
Симистор 12A 600V 35mA
Наименование
Кол-во
Цена
BTB12-600CWRG (ST MICROELECTRONICS) 47 89.04
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия Snubberless™
Triac Type Alternistor - Snubberless
Тип монтажа Выводной
Конфигурация Single
Current - Hold (Ih) (Max) 35mA
Voltage - Off State 600V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A, 126A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V