BTA16-600
Симистор на 16 ампер 600 вольт, логический уровень, изолированный корпус
Наименование
Кол-во
Цена
BTA16-600B 4819 29.52
BTA16-600BW 1760 29.52
BTA16-600BWRG (ST MICROELECTRONICS) 6 161.18
BTA16-600C 500 33.72
BTA16-600CRG (ST MICROELECTRONICS) 480 136.38
BTA16-600CW 430 35.82
BTA16-600SWRG (STMICROELECTRONICS) 3 385.87
Описание BTA16-600
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Triac Type Standard
Тип монтажа Выводной
Конфигурация Single
Current - Hold (Ih) (Max) 50mA
Voltage - Off State 600V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A, 168A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V