BT137-800E
Симистор (триак) (Vdrm=800V(max), It=8A(RMS), Vt=1.3V(typ))
Цена
BT137-800E 720 17.56
Конфигурация Single
Current - Hold (Ih) (Max) 20mA
Voltage - Off State 800V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 65A, 71A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V