FX2-100S-1.27DS(71)
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
FX2-100S-1.27DS(71) 2 Заказ радиодеталей
Описание FX2-100S-1.27DS(71)
CONN RECEPT R/A 100POS 1.27MM
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия FX2
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions 100
Pitch 0.050" (1.27mm)
Number of Rows 2
Тип монтажа Through Hole, Right Angle
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.295" (7.50mm)