SDR1005-681KL
Цена
SDR1005-681KL (BOURNS) 960 92.21
Описание SDR1005-681KL
INDUCTOR 680UH SMD POWER
Product Change Notification S(D,R)R1005 Mounting Base Material Change Jun 2010
Серия SDR1005
Inductance 680µH
Current 350mA
Current - Saturation 400mA
Тип Ferrite Core
Допустимые отклонения емкости ±10%
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.6 Ohm Max
Q @ Freq 57 @ 50kHz
Self Resonant Freq 3MHz
Корпус (размер) 0.500" L x 0.393" W x 0.197" H (12.70mm x 10.00mm x 5.00mm)
Тип монтажа Поверхностный
Рабочая температура -40°C ~ 125°C
Frequency - Test 1kHz