SDR1005-471KL
Версия для печати
Цена
Описание SDR1005-471KL
INDUCTOR 470UH SMD POWER
Product Change Notification S(D,R)R1005 Mounting Base Material Change Jun 2010
Серия SDR1005
Inductance 470µH
Current 450mA
Current - Saturation 500mA
Тип Ferrite Core
Допустимые отклонения емкости ±10%
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.7 Ohm Max
Q @ Freq 60 @ 81kHz
Self Resonant Freq 4MHz
Корпус (размер) 0.500" L x 0.393" W x 0.197" H (12.70mm x 10.00mm x 5.00mm)
Тип монтажа Поверхностный
Рабочая температура -40°C ~ 125°C
Frequency - Test 1kHz