SDR1005-3R3ML
Наименование
Кол-во
Цена
SDR1005-3R3ML (BOURNS) 3080 52.32
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия SDR1005
Inductance 3.3µH
Current 5A
Current - Saturation 6.4A
Тип Ferrite Core
Допустимые отклонения емкости ±20%
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 15 mOhm Max
Q @ Freq 45 @ 2.52MHz
Self Resonant Freq 54MHz
Корпус (размер) 0.500" L x 0.393" W x 0.197" H (12.70mm x 10.00mm x 5.00mm)
Тип монтажа Поверхностный
Рабочая температура -40°C ~ 125°C
Frequency - Test 1kHz
Material - Core Ferrite
Сфера применения Power Supplies
Product Change Notification S(D,R)R1005 Mounting Base Material Change Jun 2010
Tolerance ±20%