NR4018T100M
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Описание NR4018T100M
INDUCTOR 10UH 20% SMD
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия NR
Inductance 10µH
Current 840mA
Current - Saturation 1.2A
Current - Temperature Rise 840mA
Допустимые отклонения емкости ±20%
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 216 mOhm Max
Self Resonant Freq 24MHz
Корпус (размер) 0.157" L x 0.157" W x 0.071" H (4.00mm x 4.00mm x 1.80mm)
Тип монтажа Поверхностный
Рабочая температура -25°C ~ 120°C
Frequency - Test 100kHz