IHLP2020BZER6R8M01
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Описание IHLP2020BZER6R8M01
INDUCTOR POWER 6.8UH 2.4A SMD
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия IHLP®
Inductance 6.8µH
Current 2.4A
Current - Saturation 4.3A
Current - Temperature Rise 2.4A
Допустимые отклонения емкости ±20%
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 150 mOhm Max
Корпус (размер) 0.216" L x 0.204" W x 0.078" H (5.49mm x 5.18mm x 2.00mm)
Тип монтажа Поверхностный
Рабочая температура -55°C ~ 125°C
Frequency - Test 100kHz