DF40C-80DP-0.4V(51)
Версия для печати
Наименование
Кол-во
Цена
Описание DF40C-80DP-0.4V(51)
CONN HDR 80POS 0.4MM SMD GOLD
Параметр
Значение
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Серия DF40
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions 80
Pitch 0.016" (0.40mm)
Number of Rows 2
Тип монтажа Поверхностный
Contact Finish Gold
Mated Stacking Heights 1.5mm, 2mm, 2.5mm, 3mm, 3.5mm, 4mm
Height Above Board 0.045" (1.14mm)